Найважливіше на закупівельному фронті - Юридична компанія【SIRIUS】

Найважливіше на закупівельному фронті

Інші новини
Alt
Іван Іванов
Адвокат
E-mail
ivanov@mail.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 214-22-67
Замовити Дзвінок
Головна » Блог » Найважливіше на закупівельному фронті

Багато фахівців, які працюють у галузі держзакупівель, не поспішають під час встановленого військового стану «відчиняти свої двері» для клієнтів, очікуючи на нові постaнови. Ми ж, юридична компанія Sirius, продовжуємо супровід тендерів з урахуванням війни та всіх нюансів.

У вересні поточного року набули чинності зміни у сфері проведення державних закупівель. Цілком природно, що деякі пункти викликали у закупівельній спільноті питання та суперечки. Щоб дозволити їх, намагатимемося відповісти на основні.

Закон втратив чинність після введення поправок?

Звичайно ж ні. Закон про закупівлю продовжує діяти під час воєнного стану. Внесені зміни нічим не вказують на те, що він втратив свою силу і не підходить для керівництва під час організації та проведення тендерів.

Пункт 3-7 розділу X “Прикінцеві та перехідні положення” Закону з 10.09.2022 передбачає визначення Кабміном України особливостей здійснення закупівель для замовників з метою посилення захисту їх від військових загроз.

Чи потрібно керуватися лише ухвалою №169?

Поки немає нової постанови Міністерства економіки, яка встановлює особливості проведення тендерів, замовник у період військового стану може самостійно приймати рішення, обравши дотримання норм цього Закону або нової постанови №169.

Рада експертів: дотримуватись цієї нової постанови слід під час проведення тендерів, безпосередньо пов’язаних з оголошенням у державі особливого правового режиму. При закупівлях, які не потребують застосування особливих механізмів, пов’язаних із військовим становищем, достатньо керуватися Законом України «Про публічні закупівлі».

Закупівлі зі сфери оборони

Як організувати тендер із замовленням із сфери оборони? 9ч 3 ст. Закон про тендери якраз визначає держзакупівлі цього плану. Постанова №169 відкриває можливості таким замовникам робити закупівлі поза електронною системою. Робиться це задля збереження конфіденційності та державної таємниці.

У подальших планах Міністерство економіки розробить для таких замовників окрему постанову, де буде запропоновано кілька рішень, що підвищують ефективність таких закупівель.

Питання термінів опублікування звіту про закінчення аукціону, проведеного поза електронною системою

Розділ 10 «Прикінцеві та перехідні положення» Закону про закупівлю було доповнено 38 пунктом: «Встановити, що на період дії правового режиму військового стану в Україні у разі здійснення замовником закупівлі без використання електронної системи закупівель, за умови, що вартість закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень, замовник оприлюднить в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, не пізніш як через 10 робочих днів з дня укладання такого договору. Замовники можуть не публікувати інформацію про своє місцезнаходження та/або місцезнаходження постачальників (виробників робіт та постачальників послуг), та/або місце поставки товарів, виконання робіт або надання послуг, якщо поширення такої інформації несе ризики для безпеки замовника та/або постачальників (виробників робіт) ) та послуг)».

Для вирішення спірного питання є два варіанти, у тому числі замовник може обирати самостійно.

Перший: щоб уникнути адміністративної відповідальності за порушення термінів оприлюднення інформації про проведену закупівлю, за наявності можливості розмістити звіт в електронній системі необхідно це зробити протягом 10 роб. дн. з моменту укладання договору.

Другий: за відсутності вищезазначених умов можна зачекати на нову постанову. А у разі питань, що виникають, пояснювати це керівництвом чинною на даний момент Постановою №169 або відсутністю технічної можливості скористатися електронною системою. Безумовно, перший варіант більш вагомий, але другий також забезпечує безпеку, зроблену під час воєнного стану.

Юридичний радник чорноморського банку торгівлі та розвитку щодо надання ат “концерн галнафтогаз” кредиту у розмірі 25 млн євро

Сімейні спори стоять окремо від інших правових справ через їх широке значення, яке стосується майже кожного. На відміну від інших правовідносин, сімейні суперечки виходят...

Alt
24 Липня 2023
Читати

Трудове право

Трудове право – це галузь права, яка регулює відносини між працівниками і роботодавцями. Вона визначає права і обов’язки обох сторін у сфері праці, включаючи умови пр...

Alt
3 Липня 2023
Читати

Інтелектуальне право

У сучасну цифрову епоху важливість авторських прав, патентів і технологій часто перевершує важливість фізичних офісних приміщень і виробничих потужностей. У нашій компан...

Alt
3 Липня 2023
Читати
Замовити Дзвінок
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial