Особливості оскарження рішень замовника в закупівлях - Юридична компанія【SIRIUS】

Особливості оскарження рішень замовника в закупівлях

Інші новини
Alt
Іван Іванов
Адвокат
E-mail
ivanov@mail.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 214-22-67
Замовити Дзвінок
Головна » Блог » Особливості оскарження рішень замовника в закупівлях

Можливість оскарження рішень, прийнятих замовником державної закупівлі, це важливий складовий етап системи проведення тендера. По-перше, таким чином знижується ризик корупційних дій, дискримінації учасників (потенційних виконавців) торгів. По-друге, він сприяє підвищенню якості закупівель, зміцненню безпосередньо всієї системи.

Скарги учасники подають на незаконні рішення замовника після аукціону (визнання переможцем тендера конкурента, відхилення учасника) або дискримінацію в умовах при оголошенні тендеру. При цьому можуть переслідуватися наступні цілі: перемога в тендері, незважаючи на незаконне рішення замовника або скасування незаконних вимог, висунутих у тендерній документації.

Державним Законом «Про державні закупівлі» передбачено певний порядок процесу оскарження рішень Замовника в закупівлях. Скарги повинні подаватися на розгляд уповноваженому органу, яким є Антимонопольний комітет України (АМКУ). У 18 статті закону визначено порядок подання та проведення процедури оскарження:
• Подача заяви на оскарження є платною. Сума становить від 0,3% до 0,6% від суми закупівлі.
• Коли пропозиції ще не розкриті, оскаржити умови складання та подання пакету документів мають право всі користувачі, але скарги, що стосуються безпосередньо прийнятих Замовником рішень, його неправомірних дій або бездіяльності приймаються виключно від учасників даних торгів.
• Скарга може бути подана виключно з того веб-майданчику, на якій учасники залишали свою пропозицію.
• Здійснюється подача скарг виключно в електронному вигляді.

Якщо дотримані усі терміни, вимоги щодо оформлення даного документу, скаргу до розгляду колегія зобов’язана прийняти.

Зміст скарги

Такий документ як скарга на прийняте Замовником тендеру рішення повинен відповідати встановленим Законом України вимогам. За своїм змістом він повинен складатися із наступних пунктів:
• Необхідно описати факти, які послужили приводом для оскарження рішення. Так само сюди слід докладати документи (обов’язково в електронному форматі), що підтверджують ці факти (для цього робляться копії окремих частин документів, що служать доказом наведених фактів).
• У скарзі необхідно аргументувати позиції суб’єкту оскарження. Тобто, необхідно вказати посилання на статті закону, що порушуються Замовником, детально роз’яснити, яким чином здійснюється порушення прав учасників, інтересів закону.
• У скарзі також слід аргументовано описати очікуване від Колегії рішення.

Якщо скарга прийнята на розгляд, торги припиняються. Їх відновлення буде тільки після прийняття рішення комітетом. Відбувається це автоматично, шляхом блокування системою можливостей опублікування повідомлень, результатів торгів, складання договору про закупівлю. Більш того, Замовник при цьому не може скасувати тендер або визнати його тим, що не відбувся. Процедура закупівлі відновлюється відразу після винесення колегією рішення за скаргою та публікації її в системі Prozorro.

Для Замовника

Антимонопольний комітет приймає рішення після розгляду скарги, ретельного дослідження матеріалів, щодо справи. Від нього безпосередньо будуть залежати Подальші дії Замовника. При повному або частковому задоволенні скарги йому необхідно буде усунути всі порушення.

Рішення АМКУ, яким би воно не було, вступає в силу відразу після прийняття. Воно є обов’язковим до виконання усіма, причасними особами – Замовником, виконавцем (що подавав скаргу). Але протягом тридцяти діб після опублікування цього рішення в системі Prozorro Замовник має право оскаржити його в суді.

Крім усього вищеописаного Закон України «Про державні закупівлі» передбачає можливість для суб’єкта оскарження, так само як і інших сторін, право брати участь у розгляді поданої скарги, використовуючи при цьому засоби відео- та звукозапису.

Юридичний радник чорноморського банку торгівлі та розвитку щодо надання ат “концерн галнафтогаз” кредиту у розмірі 25 млн євро

Сімейні спори стоять окремо від інших правових справ через їх широке значення, яке стосується майже кожного. На відміну від інших правовідносин, сімейні суперечки виходят...

Alt
24 Липня 2023
Читати

Трудове право

Трудове право – це галузь права, яка регулює відносини між працівниками і роботодавцями. Вона визначає права і обов’язки обох сторін у сфері праці, включаючи умови пр...

Alt
3 Липня 2023
Читати

Інтелектуальне право

У сучасну цифрову епоху важливість авторських прав, патентів і технологій часто перевершує важливість фізичних офісних приміщень і виробничих потужностей. У нашій компан...

Alt
3 Липня 2023
Читати
Замовити Дзвінок
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial