Секрети участі у переговорній процедурі закупівлі - Юридична компанія【SIRIUS】

Секрети участі у переговорній процедурі закупівлі

Інші новини
Alt
Іван Іванов
Адвокат
E-mail
ivanov@mail.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 214-22-67
Замовити Дзвінок
Головна » Блог » Секрети участі у переговорній процедурі закупівлі

Існує особлива процедура держзакупівлі, де неможливий відбір переможця у формі змагання, як у звичних аукціонах. Проводиться вона у форматі переговорів та є винятком із переліку конкурентних тендерів. У Законі України немає чітко обумовлених правил щодо організації та проведення такого виду закупівель. Звичайно, там є певні вимоги щодо дій замовника, виконавця. Але багато норм є суперечливими.

Як же убезпечити себе учасникам та уникнути помилок під час проведення переговорної процедури? Для цього важливо знати про особливості даної форми закупівлі, її проведення тощо.

Особливості переговорної процедури

Якщо порівнювати процедуру переговорів із тендером у вигляді конкурентних або відкритих торгів, то всі відмінності полягають у наступному:
• Проведення її передбачає організацію аукціону;
• Використовується цей формат як виняток за обов’язкової наявності документально підтвердженого однієї або кількох підстав із ряду передбаченого Законом України «Про публічні закупівлі» (частина 2, стаття 35);
• Проведення не передбачає збирання та надання спеціальних документів, їх опублікування в електронній системі;
• Для проведення процедури встановлено мінімальний термін.

Порядок проведення

Законодавством встановлено певний порядок проведення держзакупівлі у форматі переговорів. Складається процедура із шести етапів:
• Спершу приймається рішення тендерним комітетом, яке оформляється у вигляді протоколу;
• Потім подається оголошення щодо проведення процедури переговорів держзакупівлі;
• Визначається переможець;
• Укладається договір;
• Оформлюються результати переговорів (підготовка звіту);
• Публікуються результати закупівлі не пізніше ніж через тиждень (7 днів) після прийняття рішення про закриття процедури.

Кваліфікаційні вимоги до учасників

Для закупівлі у форматі переговорів від учасників можуть знадобитися підтвердження наступних критеріїв:
• Наявність відповідної матеріально-технічної бази, що обладнають пристрої для виконання замовлення;
• Наявність співробітників із відповідною кваліфікацією, досвідом роботи;
• Документи, що підтверджують раніше виконані роботи, аналогічні предмету закупівлі;
• Деякі інші відповідності, залежно від передбачених документами.

Цей перелік вимог не є обов’язковим. Ці критерії не встановлюються у випадках, коли предметом закупівлі є: нафта та її продукти у сирому вигляді, електроенергія, теплова енергія для централізованого тепло- та водопостачання, а також водовідведення або послуги з опалення, поштового зв’язку, телекомунікацій, залізничних перевезень.

Результат переговорів

В результаті, після визначення замовником переможця (у переговорах може брати участь один або, у виняткових випадках, кілька потенційних постачальників/виконавців), укладається договір. У ньому мають бути відображені такі реквізити: найменування підприємства замовника, його юридична адреса, найменування та адреса підприємства учасника переговорної процедури, контактні номери телефонів, назви предметів закупівлі, кількість (стосовно товарів), місце постачання, вид робіт (послуг), вартість пропозиції та обґрунтування проведення процедури переговорів.

Договір укладається лише через 10 днів після прийняття рішення та опублікування його в системі, але не пізніше 35 днів. Це не стосується предметів закупівлі, перерахованих вище, що не потребують підтвердження. Для таких видів закупівель дається на укладання договору 5 днів, а підписання його не повинно перевищувати 20-денний термін.

Скасування процедури

Для тендерної переговорної процедури також передбачено можливість скасування. Підставою можуть бути такі фактори:
• Замовником допущені порушення, що впливають на вибір переможця;
• Виявлені порушення законодавства, які неможливо виправити;
• Потреба у подальшій закупівлі відсутня;
• Витрати на закупівлю різко скоротилися;
• Порушено термін підписання результативного договору.

У разі скасування необхідно оформити протокол рішення про скасування процедури переговорів, підписаний особою, яка ухвалила це рішення.

Юридичний радник чорноморського банку торгівлі та розвитку щодо надання ат “концерн галнафтогаз” кредиту у розмірі 25 млн євро

Сімейні спори стоять окремо від інших правових справ через їх широке значення, яке стосується майже кожного. На відміну від інших правовідносин, сімейні суперечки виходят...

Alt
24 Липня 2023
Читати

Трудове право

Трудове право – це галузь права, яка регулює відносини між працівниками і роботодавцями. Вона визначає права і обов’язки обох сторін у сфері праці, включаючи умови пр...

Alt
3 Липня 2023
Читати

Інтелектуальне право

У сучасну цифрову епоху важливість авторських прав, патентів і технологій часто перевершує важливість фізичних офісних приміщень і виробничих потужностей. У нашій компан...

Alt
3 Липня 2023
Читати
Замовити Дзвінок
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial