Як і навіщо оскаржити тендер? - Юридична компанія【SIRIUS】

Як і навіщо оскаржити тендер?

Інші новини
Alt
Іван Іванов
Адвокат
E-mail
ivanov@mail.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 214-22-67
Замовити Дзвінок
Головна » Блог » Як і навіщо оскаржити тендер?

Незважаючи на прозорість і зрозумілість сучасної системи публічних закупівель, учасники все ж зустрічаються з несправедливими або дискримінаційними діями замовників. Такі випадки – це порушення принципів конкурентної боротьби. Важливо пам’ятати, що відстояти свої права і інтереси можна шляхом оскарження результатів або умов тендеру.

На що можна «поскаржитися»?
Система «Прозорро» передбачає можливість оскаржити тендер відповідно до чинного законодавства. Порядок і терміни процедури вказані в ст. 18 Закону України “Про державні закупівлі”. Оскаржити можна будь-які прийняті рішення або дії замовника (а також їх відсутність), які пов’язані з процесом конкурсній закупівлі. Це можуть бути дискримінаційні або надумані вимоги до учасників. Наприклад, регіональні обмеження, обов’язкова наявність специфічного досвіду роботи, який може бути навіть не пов’язаний з предметом закупівлі, або підозрілі вимоги під конкретного учасника. А також порушення, які стосуються оформлення документації, термінів проведення торгів і т.д.
Як показує практика, найчастіше предметом оскарження бувають:
• необгрунтовано складні критерії оцінки тендерних пропозицій;
• «розмиті» або завищені технічні і кваліфікаційні вимоги до учасників;
• необгрунтовані відмови учасникам;
• допуск до участі підприємств, тендерні пропозиції яких не відповідають поставленим вимогам.
Уважно читайте документи! Якщо у вимогах вказані умови, які дають перевагу конкретного постачальника і штучно звужують коло учасників, це може бути предметом оскарження.
Подаючи скаргу на результати торгів, важливо бути впевненим в тому, що ваше тендерну пропозицію повністю відповідає вимогам тендерної документації, складено і подано в строк .

Хто може оскаржити тендер?
Скаргу може подати будь-яка особа, якщо факт порушення його прав в конкурсній закупівлю може бути доведений. Це може бути потенційний або діючий учасник торгів:
• учасники конкурсної закупівлі, які зіткнулися з несправедливими умовами участі або не згодні з результатами;
• постачальники, які розглядали можливість участі, але зіткнулися з дискримінаційними умовами тендерної документації.
Скарга подається в електронному вигляді через систему «Prozorro» і після внесення до реєстру публікується на сайті.

Кому подавати скаргу?
Захистити свої права учасники можуть подавши скаргу замовнику або звернувшись до Антимонопольного комітету України (АМКУ). Для закупівель вартістю до 200 000 гривен (при покупці товарів і послуг) і 1 500 000 грн (при укладенні договору на виконання робіт) передбачена можливість повідомити про порушення на порталі DoZorro.
У разі проведення «надпорогових» закупівель:
1. До замовнику можна звернутися з вимогою внести зміни в умови тендерної документації, якщо вони порушують права учасників або створюють нерівноправні умови. А також у разі неправомірного відхилення пропозиції. Така скарга розглядається протягом трьох днів. Після чого замовник публікує своє рішення і вносить (або не вносить) зміни в тендерні вимоги. Терміни подачі залежать від процедури торгів.
2. У разі звернення в АМКУ у замовника є 10 робочих днів на розгляд скарги. На цей час блокується початок торгів і не приймаються жодні рішення щодо результатів тендеру. Скаргу необхідно подавати в електронному вигляді з дотриманням всіх вимог за формою і змістом. Додатково додаються документи, що підтверджують факти порушень процедури закупівлі або неправомірність дій замовника. Також обов’язково необхідно сплатити збір згідно з діючими тарифами. Рішення Колегії АМК можна оскаржити в судовому порядку.
Подаючи скаргу, уважно вивчіть всі законодавчі вимоги до форми, термінів і іншим додатковим умовам. Причиною відхилення можуть бути незначні помилки в оформленні, недотримання термінів подачі або відсутність підтвердження про сплату збору.
Щоб ефективно провести оскарження результатів або умов тендеру, проконсультуйтеся з юристом перед подачею скарги або зверніться за допомогою до професіоналів. Фахівці компанії Sirius Law Firm допоможуть захистити ваші інтереси!

Юридичний радник чорноморського банку торгівлі та розвитку щодо надання ат “концерн галнафтогаз” кредиту у розмірі 25 млн євро

Сімейні спори стоять окремо від інших правових справ через їх широке значення, яке стосується майже кожного. На відміну від інших правовідносин, сімейні суперечки виходят...

Alt
24 Липня 2023
Читати

Трудове право

Трудове право – це галузь права, яка регулює відносини між працівниками і роботодавцями. Вона визначає права і обов’язки обох сторін у сфері праці, включаючи умови пр...

Alt
3 Липня 2023
Читати

Інтелектуальне право

У сучасну цифрову епоху важливість авторських прав, патентів і технологій часто перевершує важливість фізичних офісних приміщень і виробничих потужностей. У нашій компан...

Alt
3 Липня 2023
Читати
Замовити Дзвінок
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial